Strona główna » FASOLKA SZPARAGOWA DO SŁOIKÓW

FASOLKA SZPARAGOWA DO SŁOIKÓW

FASOLKA SZPARAGOWA W SŁOIKACH - pyszna fasolka, zamknięta w słoiczki. Moja rodzina bardzo lubi fasolkę szparagową, dlatego co roku zagotowuje kilka takich słoików 🙂

FASOLKA SZPARAGOWA W SŁOIKACH

Składniki:

  • 1 kg fasolki szparagowej

Składniki na zalewę:

  • 1 l wody
  • 1 łyżeczka soli kamiennej do przetworów
  • 1 łyżeczka cukru

Wykonanie:
Fasolkę myję, obcinam końcówki (jeżeli jest łyko należy je ściągnąć). Fasolkę wkładam do garnka i obgotowuję (około 5 minut). Po obgotowaniu i odcedzeniu fasolkę układam w słoikach. W garnku robię zalewę i zalewam fasolkę.
Zakręcam słoiki i wstawiam do pasteryzacji.
Gotuję około 40 minut (na małym ogniu) od momentu zagotowania, po tym czasie słoiki wyjmuję i układam na ściereczce żeby wystygły.
Następnego dnia powtarzam pasteryzację, też pasteryzuję na bardzo małym ogniu około 30-40 minut. Po tym czasie wyjmuję słoiki i odstawiam do wystygnięcia.
Gdy słoiki wystygną odkładam na półkę z przetworami (fasolkę przechowujemy w chłodnym miejscu).

English version of the recipe can be found here: http://en.przepisyjoli.com/2020/07/22/pickled-beans-recipe/

FASOLKA SZPARAGOWA W SŁOIKACH

0 0 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x