Strona główna » ZALEWAJKA

ZALEWAJKA

ZALEWAJKA - zupa mojego dzieciństwa 🙂 pyszna, domowa i bardzo prosta w przygotowaniu 🙂

ZALEWAJKA

Składniki:

  • 5 suszonych grzybów
  • 5 ziemniaków
  • 1 marchewka
  • 1 mała pietruszka
  • 1 mała cebula
  • 2 kiełbasy śląskie
  • 10 dag cienko pokrojonego boczku wędzonego
  • 0,5 l zakwasu na żurek (tutaj znajdziecie przepis: Jak zrobić zakwas na żurek?)
  • 1/2 kubeczka śmietany 18%
  • Natka pietruszki
  • 1 ząbek czosnku
  • Sól
  • Majeranek
  • Pieprz

Wykonanie:
Grzyby namoczyłam wieczorem, a zupę gotowałam rano. Ziemniaki obrałam, opłukałam, pokroiłam w kostkę, marchewkę i pietruszkę obrałam, opłukałam i starłam na tarce.
Zalałam wodą, dodałam namoczone grzyby, posoliłam i gotowałam do miękkości ziemniaków. Kiełbasę pokroiłam na plasterki, cebulę w kostkę i razem przesmażyłam na małej ilości oleju i dodałam do zupy. Następnie wlałam 0,5 l żurku (tutaj znajdziecie przepis: Jak zrobić zakwas na żurek?), roztarty ząbek czosnku, zabieliłam śmietaną, wsypałam roztarty majeranek.
Plasterki boczku wytopiłam na suchej patelni. Po nalaniu zupy na talerz posypałam natką pietruszki i dałam po 2 plasterki smażonego boczku.
Jest to bardzo smaczna i szybka w wykonaniu zupa. Mówiąc najprościej jest to zupa ziemniaczana zalana zakwasem na żurek (tutaj znajdziecie przepis: Jak zrobić zakwas na żurek?).

ZALEWAJKA
ZALEWAJKA

0 0 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x