ŻUREK PRZEPISY NA IDEALNA ZUPĘ WIELKANOCNĄ - Przepisy Joli

ŻUREK PRZEPISY NA IDEALNA ZUPĘ WIELKANOCNĄ

ŻUREK PRZEPISY NA IDEALNA ZUPĘ WIELKANOCNĄ

Żurek jest w moim domu podstawową zupą na święta wielkanocne, przygotowuje go też kilka razy do roku na obiad. Panuje też powszechna opinia, że żur jest najlepszą zupą dla osób, które przesadziły z ilością spożytego alkoholu. Zwykle podaję go w chlebie i z dodatkiem kiełbasy. Żurek jest, moim zdaniem, jedną z najlepszych polskich zup. Postanowiłam zebrać w jednym miejscu opublikowane na moim blogu, sprawdzone przepisy na żurek. Oczywiście dobrze jest przygotować żurek z domowym ze świeżo startym chrzanem, którego przygotowanie może przysporzyć odrobiny łez ale zdecydowanie jest tego warte.

aplikacja Przepisy Joli

zurek-w-chlebieŻUREK PRZEPIS W CHLEBIE – cudowne jest to, że nasze naczynie na zupę jest jadalne i powoduje, że żur staje się jeszcze bardziej treściwy. We wpisie znajdziecie przepis na zupę i na przygotowanie pysznego pieczywa, w którym podawany jest żurek.

przepis na żurŻUR – przepis w formie filmowej, pokazujący krok po kroku przygotowanie żurku. Dla wielu osób filmy są dużym ułatwieniem w przygotowaniu potrawy, szczególnie jeżeli się robi coś po raz pierwszy.

zurekŻUREK STAROPOLSKI ŚWIĄTECZNY – tradycyjny, podstawa polskiej kuchni. Od zawsze na polskich stołach królował żurek, to jedna z naszych klasycznych zup. Wielokrotnie gościom z zagranicy podawałam żurek, zawsze byli zachwyceni, zdarzyło mi się nawet usłyszeć, że ta zupa najbardziej kojarzy się z polskim domem.

zakwas na żurZAKWAS NA ŻUR – przepis w formie filmu, pokazujący krok po kroku przygotowanie zakwasu. Dzięki przepisowi filmowemu każdy bez problemu przygotuje zakwas na żur. Bez prawdziwego, domowego zakwasu trudno mi sobie wyobrazić świąteczny żurek w moim domu. Jeżeli do przygotowania żurku zostało jeszcze 3 – 4 dni spokojnie możecie przygotować własny zakwas.

chrzanCHRZAN – najlepszy jest taki domowy, mocny, aromatyczny, świeżo przygotowany przed użyciem. Jest podstawą wielu potraw wielkanocnych, dlatego w okresie świąt warto przygotować taki prawdziwy, domowy. Tarcie chrzanu nie jest najprzyjemniejszą czynnością, ale zawsze możemy wyręczyć się blenderem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przepisy Joli
Close Cookmode