Strona główna » ORZECHOWY JABŁECZNIK – PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO

ORZECHOWY JABŁECZNIK - PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO

ORZECHOWY JABŁECZNIK - PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO - to ciasto jest pyszne, proste i bardzo szybko się je robi 🙂 Polecam!

ORZECHOWY JABŁECZNIK - PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO

Składniki:

  • 2 i 2/3 szklanki mąki pszennej
  • 1/2 szklanki cukru
  • 100 g masła orzechowego
  • 200 g masła
  • 3 żółtka

Nadzienie

  • 2 kg jabłek (u mnie szara reneta)
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 1/2 szklanki cukru

 

Wykonanie:

Do miski wsypałam mąkę, cukier, dodałam pokrojone na małe kawałki masło, masło orzechowe, żółtka i zagniotłam ciasto (jeżeli składniki ciasta nie będą chciały się połączyć można w czasie zagniatania dodać 1-2 łyżki zimnej wody).

Blachę o wymiarach 22x33 cm wyłożyłam papierem do pieczenia, połowę ciasta przełożyłam do blachy i wykleiłam nim spód. Blachę wstawiłam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni (grzanie góra i dół) i podpiekłam spód ciasta przez 15 minut. Podpieczony spód wyjęłam z piekarnika.

Jabłka obrałam i starłam na tarce do jarzyn, dodałam cukier, cynamon, wymieszałam i wyłożyłam równą warstwą na podpieczonym spodzie. Na wierzch pokruszyłam drugą połowę orzechowego ciasta.
Blachę z ciastem wstawiłam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni (grzanie góra i dół) i piekłam ciasto 45 min. Upieczone ciasto wyjęłam z piekarnika i odstawiłam w blaszce do całkowitego wystudzenia.

Nie chcecie przegapić żadnego nowego przepisu? Subskrybujcie mój kanał Przepisy Joli na YouTube (wystarczy kliknąć tutaj: PRZEPISY JOLI NA YOUTUBE )

ORZECHOWY JABŁECZNIK - PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO

0 0 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x