Strona główna » MARYNATA ZIOŁOWA Z GRILLOWANYM KURCZAKIEM

MARYNATA ZIOŁOWA Z GRILLOWANYM KURCZAKIEM

MARYNATA ZIOŁOWA Z GRILLOWANYM KURCZAKIEM - czas wakacji, to czas kiedy najchętniej wybieramy się na wspólne wypady na grilla, jednak nie ma idealnego grillowanego mięsa bez idealnych marynat. Postanowiłam zaproponować Wam moje ulubione marynaty. Dzisiaj zaczniemy od marynaty do filetów z kurczaka 🙂

MARYNATA ZIOŁOWA Z GRILLOWANYM KURCZAKIEM

Składniki:

  • olej ryżowy SoRiso o smaku czosnku (oleje So Riso są dostępne w sklepie idelikatesy24.pl )
  • 1 łyżeczka tymianku
  • 1/2 łyżeczki rozmarynu
  • 1 łyżeczka majeranku
  • 1 łyżeczka pieprzu ziołowego

Wykonanie:
Do miseczki wlałam olej z ryżu SoRiso o smaku czosnku (oleje So Riso są dostępne w sklepie idelikatesy24.pl ). Oleje ryżowe są bardzo dobre do marynat grillowych, bowiem idealnie zachowują się pod wpływem wysokiej temperatury.

olej SoRiso do marynaty

Do miseczki dodałam lekko roztarty w dłoniach rozmaryn, tymianek, majeranek i pieprz ziołowy. Wszystko dokładnie wymieszałam.

Filety z kurczaka oczyściłam z błonek, umyłam i osuszyłam. Następnie piersi włożyłam do mojej marynaty i odstawiłam na godzinę.

kurczak w marynacie do grilla

Filety grillowałam przez kilka minut z każdej ze stron. Filety podawałam prosto z grilla 🙂

MARYNATA ZIOŁOWA Z GRILLOWANYM KURCZAKIEM

0 0 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x