LIKIER KRÓWKOWY - Jola i Grześ - KUCHNIA JOLI - Przepisy Joli
Udostępnij

LIKIER KRÓWKOWY – Jola i Grześ – KUCHNIA JOLI

LIKIER KRÓWKOWY – Jola i Grześ – KUCHNIA JOLI – niedawno opublikowaliśmy przepis na pyszną, domową cytrynówkę (tutaj znajdziecie przepis: https://youtu.be/RiPwBtlQjv0 ) i prosiliście o kolejne alkoholowe przepisy (w tym o likier z krówek). Dzisiaj zapraszam pełnoletnich do wypróbowania tego przepisu i oczywiście do subskrybcji mojego kanału: https://www.youtube.com/channel/UCiWXI8XDS4lEBwqWi-enu0A?sub_confirmation=1 🙂 ten likier krówkowy jest obłędnie pyszny i idealnie sprawdza się do picia i jako dodatek do deserów lub lodów 🙂

LIKIER KRÓWKOWY – Jola i Grześ – KUCHNIA JOLI

Składniki:

aplikacja Przepisy Joli

  • 250 g krówek
  • 0,5 l wódki
  • 250 ml mleka skondensowanego (niesłodzonego)

Wykonanie:
Do garnka wrzucamy krówki i dodajemy mleka skondensowanego (niesłodzonego). Podgrzewamy na małym ogniu, aż do rozpuszczenia krówek. Podczas podgrzewania cały czas mieszamy (żeby krówki nie przywarły do garnka). Po rozpuszczeniu krówek odkładamy garnek do ostudzenia.

Po wystudzeniu krówek rozpuszczonych w mleku dolewamy powoli wódkę (dynamicznie mieszając). Po wymieszaniu przelewamy likier do butelek i odstawiamy do ostudzenia. Likier jest natychmiast gotowy do spożycia. Likier przechowuje w chłodnym miejscu (zwykle w lodówce).

LIKIER KRÓWKOWY

Podobne przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przepisy Joli
Close Cookmode