BUŁKI GRAHAMKI - NAJLEPSZY PRZEPIS NA DOMOWE PIECZYWO - Przepisy Joli
Udostępnij

BUŁKI GRAHAMKI – NAJLEPSZY PRZEPIS NA DOMOWE PIECZYWO

BUŁKI GRAHAMKI – NAJLEPSZY PRZEPIS NA DOMOWE PIECZYWO – te bułki są pyszne i jednocześnie dużo zdrowsze 🙂 Polecam!

BUŁKI GRAHAMKI – NAJLEPSZY PRZEPIS NA DOMOWE PIECZYWO

Składniki:

aplikacja Przepisy Joli

  • 2 szklanki mąki pszennej graham
  • 1 szklanka mąki pszennej
  • 15 g świeżych drożdży
  • 1 i 1/2 szklanki ciepłej wody
  • 1/2 łyżeczki cukru
  • 3 łyżki oleju z ryżu naturalnego 100% SoRiso
  • 1 łyżeczka soli

Wykonanie:

Drożdże pokruszyłam do miseczki, dodałam cukier i roztarłam, aż drożdże zrobiły się płynne. Następnie dodałam do drożdży łyżkę mąki, pół szklanki ciepłej (nie gorącej) wody i odstawiłam rozczyn w ciepłe miejsce na 15 minut, żeby zaczął pracować.
Do miski wsypałam mąki (pszenną graham i pszenną), dodałam wyrośnięty rozczyn, olej z ryżu 100% naturalny SoRiso, sól, pozostałą ciepłą wodę i wyrabiałam do momentu, aż ciasto było jednolite i odchodziło od ścianek miski (jeżeli będzie taka potrzeba można dolać trochę więcej wody w czasie wyrabiania).

Wyrobione ciasto przełożyłam do posmarowanej olejem miski, miskę przykryłam i odstawiłam ciasto do wyrastania w ciepłe miejsce na ok. 1,5 h (ciasto powinno podwoić swoją objętość).
Wyrośnięte ciasto przełożyłam na posypaną mąką stolnicę, jeszcze raz krótko wyrobiłam i podzieliłam na 8 równych części. Z ciasta kolejno formowałam bułeczki i układałam na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce. Blachę z bułeczkami przykryłam ściereczką i odstawiłam w ciepłe miejsce do ponownego wyrastania na ok. 20 minut.

BUŁKI GRAHAMKI - NAJLEPSZY PRZEPIS NA DOMOWE PIECZYWO
Wyrośnięte bułeczki posmarowałam ciepłą wodą i wstawiłam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni (grzanie góra i dół) na 30 minut.
Upieczone bułeczki studziłam na kratce.

 

Podobne przepisy

Przepisy Joli
Close Cookmode