LODY CZEKOLADOWE Z MALINAMI - NAJLEPSZY PRZEPIS NA LODY! - Przepisy Joli
Udostępnij

LODY CZEKOLADOWE Z MALINAMI – NAJLEPSZY PRZEPIS NA LODY!

LODY CZEKOLADOWE Z MALINAMI – NAJLEPSZY PRZEPIS NA LODY! – uwielbiam pyszne, prawdziwe lody 🙂 bez dodatków chemii i sztucznych składników 🙂 Dlatego od dłuższego czasu planowałam zakup maszyny do lodów 🙂 i znalazłam promocję w  RTV EURO AGD, w której można kupić urządzenie do lodów UNOLD 48876 i dokupić waflownicę UNOLD 48315  za 1 zł (tutaj znajdziecie szczegóły promocji: urządzenie do lodów i waflownica za 1 zł ). Domowe lody są naprawdę przepyszne 🙂

Nie chcecie przegapić żadnego nowego przepisu? Subskrybujcie mój kanał Przepisy Joli na YouTube (wystarczy kliknąć tutaj: PRZEPISY JOLI NA YOUTUBE )

LODY CZEKOLADOWE Z MALINAMI – NAJLEPSZY PRZEPIS NA LODY!

Składniki:

aplikacja Przepisy Joli

  • 300 ml mleka
  • 200 ml śmietany 30%
  • 4 żółtka jajek wielkość „L”
  • 100 g cukru
  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 50 g mlecznej czekolady
  • 300 g świeżych malin

Sprzęt: 

Wykonanie:

Czekoladę gorzką i mleczną drobno posiekać.

Żółtka przełożyć do miski, dodać cukier i zmiksować na jasną, puszystą masę.

Mleko i śmietanę przelać do garnka, zagotować i wlać cienką stróżką do miskowanej masy żółtkowej. Zmiksowane żółtka z mlekiem przelać do garnka i podgrzewać na małej mocy palnika, mieszając, do momentu aż masa zgęstnieje (ok. 10 minut). Następnie zdjąć garnek z palnika, dodać drobno posiekane czekolady i wymieszać do ich rozpuszczenia.
Masę czekoladową przelać do miski, odstawić do całkowitego wystudzenia, a następnie schłodzić w lodówce.

Schłodzoną masę czekoladową przełożyć do wyjmowanego pojemnika maszyny do lodów UNOLD. Pojemnik włożyć do maszyny i umieścić mieszadło na wale na spodzie pojemnika na lody. Na pojemnik założyć pokrywę i domknąć, przekręcając. Włączyć urządzenie, a następnie ustawić program Ice Cream (mieszanie i zamrażanie) i nastawić na 60 minut. Po zakończeniu pracy maszynę wyłączyć, pojemnik z gotowymi lodami wyjąć z maszyny do lodów.

Lody nakładać do waflowych miseczek, posypać obficie malinami i podawać.

LODY CZEKOLADOWE Z MALINAMI - NAJLEPSZY PRZEPIS NA LODY

Podobne przepisy

Przepisy Joli
Close Cookmode