JAK PRZECHOWAĆ POTRAWY PRZYGOTOWANE NA ŚWIĘTA? - Przepisy Joli
Udostępnij

JAK PRZECHOWAĆ POTRAWY PRZYGOTOWANE NA ŚWIĘTA?

jak przechować pierogi?

JAK PRZECHOWAĆ POTRAWY PRZYGOTOWANE NA ŚWIĘTA? – to pytanie zadaje mi wiele osób. Prawda jest taka, że  w wielu domach zostaje bardzo dużo jedzenia po świętach, dużą część da się zabezpieczyć i przechować.

JAK PRZECHOWAĆ POTRAWY PRZYGOTOWANE NA ŚWIĘTA?

aplikacja Przepisy Joli

Pierogi i uszka, które zostały uprzednio ugotowane, po wystudzeniu można z powodzeniem mrozić. Wystarczy podzielić pierogi na porcje (u mnie 10 – 12 sztuk), włożyć do woreczków żywnościowych i zamrozić. Tak zamrożone pierogi można przechowywać trzy miesiące.

Krokiety, usmażone i wystudzone możemy zamrozić. W moim przypadku przygotowuje porcje (po 4 sztuki) i mrożę w oddzielnych woreczkach żywnościowych. Tak zamrożone krokiety można przechowywać 2 – 3 miesiące.

Kutia w moim domu nie jest mrożona, jest zagotowywana w słoiczkach. Do czystych i wysuszonych słoików (po dżemie) nakładam kutię (do pełna). Słoiki dokładnie zakręcam. Na dno dużego garnka kładę ściereczkę, na którą układam słoiki. Do garnka wlewam zimną wodę (do połowy wysokości słoiczków). Od momentu wrzenia wody gotuję jeszcze przez 10 minut.

Groch z kapustą może być zagotowany dokładnie w taki sposób jak kutia.

Sos grzybowy może być zagotowany dokładnie w taki sposób jak kutia.

Makówki układam w małych pojemnikach do żywności i mrożę. Tak przygotowane makówki mogą być przechowywane do 2 miesięcy.

Karp smażony może być przechowany w zalewie octowej. Przygotowujemy go analogicznie do tego przepisu: https://przepisyjoli.com/2014/11/sledzie-zapiekane-w-zalewie/

Piernik i sernik nadają się idealnie do mrożenia. Ciasta wkładam do pojemników do żywności i zamrażam. Ciasta przechowuję w ten sposób do 30 dni.

Nie chcecie przegapić żadnego nowego przepisu? Subskrybujcie mój kanał Przepisy Joli na YouTube (wystarczy kliknąć tutaj: PRZEPISY JOLI NA YOUTUBE )

jak przechować pierogi?

 

Podobne przepisy

  • Agnieszka
  • 25 listopada 2018
  Odpowiedz

  Witam. Ja przygotowuje wcześniej kapustę kiszoną z grzybami. Ugotowaną,doprawioną wkładam w sloik i zagotowuje. Gdy ostygnie trzymam w lodówce.

  • mania
  • 26 grudnia 2016
  Odpowiedz

  Jolu czy ugotowane pierogi trzeba rozmrozić przed czy zamrożone na wrzątek wrzucić z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam

   • jola
   • 28 grudnia 2016
   Odpowiedz

   Zamrożone wrzucam na wrzątek 🙂

 1. Odpowiedz

  Dzień dobry.Pani Jolu w jaki sposób zamrozić zrobione wcześniej przed Świętami uszka i pierogi sytuacja zmusza mnie do wcześniejszego przygotowania. Pozdrawiam serdecznie.

   • jola
   • 11 grudnia 2016
   Odpowiedz

   Można 🙂 Pozdrawiam. Jola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przepisy Joli
Close Cookmode