KAPUSTA KISZONA - Przepisy Joli
Udostępnij

KAPUSTA KISZONA

KAPUSTA KISZONA – tradycyjna, domowa i najlepsza 🙂

 

KAPUSTA KISZONA

Składniki:

aplikacja Przepisy Joli

  • 10 kg kapusty poszatkowanej
  • 25 dag soli
  • 2 dag kminku
  • 0,5 kg marchwi
  • kilka liści laurowych
  • kilka ziaren ziela angielskiego
  • kamienny garnek

Wykonanie:
Garnek przed kiszeniem musi być dobrze wyparzony i umyty. Kapustę poszatkowałam, marchewkę starłam na tarce. Poszatkowaną kapustę wsypałam do dużej misy, dodałam startą marchewkę, przesypałam solą i kminkiem. Wszystko dokładnie wymieszałam, starając się porządnie ugnieść. Tak przygotowana kapustę nakładałam do garnka, dodając liście laurowe i kilka ziaren ziela angielskiego. Każdą nałożoną warstwę starałam się porządnie ubić aż do pojawienia się soku z kapusty.
Naczynie z kapustą należy postawić w ciepłym miejscu w temp. ok. 18 stopni na 1 – 2 dni. W pierwszych dniach kiszenia kapusty za pomocą drewnianej, dużej łyżki należy zrobić otwór w celu odgazowania. Po 2 – 3 dniach kapustę można wynieść w chłodne miejsce w celu dalszego kiszenia. Należy zwracać uwagę w okresie kwaszenia jak i przechowywania, aby kapusta była zawsze pokryta sokiem. Jeżeli podczas kiszenia wydziela się mała ilość soku należy uzupełnić go solanką (na litr przegotowanej zimnej wody 2 dag soli). Moja kapusta jest przyciśnięta drewnianym krążkiem i obciążona kamieniem. Po ok. 2 – óch tygodniach kapusta jest gotowa do spożycia.

Nie chcecie przegapić żadnego nowego przepisu? Subskrybujcie mój kanał Przepisy Joli na YouTube (wystarczy kliknąć tutaj: PRZEPISY JOLI NA YOUTUBE )

DSC07342

DSC07341

Podobne przepisy

  1. Odpowiedz

    Pani Jolu! Jest Pani najlepszą kucharką, a przepisy Pani autorstwa zawsze mi wychodzą idealne! To super,że dzieli się Pani swoimi przepisami w internecie. Podziwiam talent. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przepisy Joli
Close Cookmode