FRANCUSKIE ROGALIKI Z CZEKOLADĄ - Przepisy Joli
Udostępnij

FRANCUSKIE ROGALIKI Z CZEKOLADĄ

FRANCUSKIE ROGALIKI Z CZEKOLADĄ

FRANCUSKIE ROGALIKI Z CZEKOLADĄ

Składniki:

aplikacja Przepisy Joli

  • 300 g mąki pszennej
  • 300 g masła
  • 150 ml wody
  • 1 łyżka octu
  • sól
  • skórka otarta z połowy pomarańczy
  • 2 tabliczki mlecznej czekolady
  • żółtko

Wykonanie:
Wymieszać 270 g mąki z 30 g miękkiego masła, a następnie dodać wodę wymieszaną z octem i szczyptą soli. Zagnieść gładkie ciasto, zawinąć w folię i włożyć do lodówki na 1 godzinę.
270 g masła obsypać 30 g mąki i zagnieść tak, aby cała mąka połączyła się z tłuszczem. Masło z mąką włożyć między dwie warstwy foli spożywczej i rozwałkować na placek o grubości 2 cm. Włożyć do lodówki na 30 minut.
Wyjąć ciasto z lodówki i rozwałkować na grubość 1,5 – 2 cm. Wyjąć masło, odwinąć z folii i ułożyć na jednej połowie ciasta, przykryć drugą połową ciasta i zlepić brzegi, aby masło nie wysunęło się podczas wałkowania. Rozwałkować ciasto z masłem na prostokąt, następnie złożyć brzegi ciasta do środka tak, aby leżały na sobie trzy warstwy ciasta. Ciasto włożyć do lodówki na 30 minut. Po upływie tego czasu, ciasto wyjąć z lodówki i rozwałkować na prostokąt, a następnie ponownie złożyć brzegi do środka tak, aby trzy warstwy ciasta leżały na sobie. Ciasto włożyć do lodówki na kolejne 30 minut. Czynność rozwałkowywania, składania i schładzania powtórzyć jeszcze dwa razy. Następnie wyciągnąć ciasto z lodówki i rozwałkować na grubość około 4 mm i pokroić na trójkąty.
Czekoladę zetrzeć na tarce i wymieszać ze skórką startą z połowy pomarańczy. Na każdy trójkąt nakładać łyżkę nadzienia i zwijać rulony, które następnie formować w rogale. Gotowe rogale układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i smarować rozkłóconym żółtkiem. Piec 15-20 minut w piekarniku nagrzanym do 210 stopni.

Nie chcecie przegapić żadnego nowego przepisu? Subskrybujcie mój kanał Przepisy Joli na YouTube (wystarczy kliknąć tutaj: PRZEPISY JOLI NA YOUTUBE )

FRANCUSKIE ROGALIKI Z CZEKOLADĄ

Podobne przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przepisy Joli
Close Cookmode