PORADNIK SMAŻENIA PĄCZKÓW DOSKONAŁYCH :) - Przepisy Joli
Udostępnij

PORADNIK SMAŻENIA PĄCZKÓW DOSKONAŁYCH :)

PORADNIK SMAŻENIA PĄCZKÓW DOSKONAŁYCH 🙂 – czyli jak przygotować najlepsze na świecie pączki 🙂

PORADNIK SMAŻENIA PĄCZKÓW DOSKONAŁYCH 🙂

aplikacja Przepisy Joli

Zobacz film:  Jak zrobić pączki hiszpańskie?

Zobacz film:  Jak zrobić pączki?

 

1. Ciasto na pączki przygotowuje się z mąki o dużej zawartości glutenu, ja używam mąki tortowej.

2. Mąka powinna być sucha, niektóre książki kucharskie radzą też żeby była wygrzana, nigdy nie podgrzewałam mąki, ale jeżeli macie ochotę to zrobić to na pewno nie zaszkodzi 🙂

3. Pozostałe składniki np. jajka powinny mieć temperaturę pokojową (dotyczy to tych składników, których nie podgrzewamy przed dodaniem do ciasta).

4. Do ciasta drożdżowego na pączki należy dodać spirytus, sok z cytryny lub ocet, żeby pączki nie nasiąkały tłuszczem w trakcie smażenia.

Zobacz film: Jak zrobić faworki? Jak zrobić chrusty?

5. Do ciasta na pączki nie należy dodawać dużej ilości cukru (ciasto nie musi być słodkie, słodkie będzie nadzienie i lukier/cukier puder :)), duża ilość cukru sprawia, że pączki przypalają się w czasie smażenia.

Zobacz film: Jak zrobić lukier?

6.Wyrobione ciasto drożdżowe najlepiej przełożyć na czas wyrastania do miski natłuszczonej olejem, dobrze jest nie podsypywać za dużo mąki przy pracy z ciastem, bo mąką będzie się później paliła w trakcie smażenia. Wykrojone pączki można przełożyć do wyrastania na stolnicę lub deskę natłuszczoną oliwą i przykryć ściereczką.

7. Jeżeli zdecydujecie się na nadziewanie pączków przed smażeniem, to pamiętajcie, że marmolada musi mieć temperaturę pokojową, a brzegi nadzianego pączka muszą być dobrze sklejone, bo wypływająca marmolada będzie się przypalała w trakcie smażenia.

8. Ciasto powinno być dobrze wyrośnięte, tylko na dobrze wyrośniętych pączkach powstanie w trakcie smażenia jasna obwódka 🙂

9. Najlepszy do smażenia pączków jest duży, płaski rondel o grubym dnie. Tłuszczu w rondlu powinno być tyle żeby pączki mogły w nim swobodnie pływać.

10. Pączki można smażyć na smalcu, oleju lub fryturze, wybór należy do Was 🙂

11. Tłuszcz musi być dobrze rozgrzany (powinien mieć 180 stopni). Jeżeli jest słabo rozgrzany pączki chłoną tłuszcz, jeżeli jest rozgrzany za bardzo pączki się palą.

12. Temperaturę tłuszczu najłatwiej sprawdzić termometrem cukierniczym, ale bez termometru też nie jest trudno.  W celu sprawdzenia temperatury należy wrzucić do rondla z tłuszczem niewielki kawałek ciasta, jeżeli w ciągu minuty wypłynie na powierzchnię i się zarumieni, znaczy to że tłuszcz jest gotowy do smażenia.

13. Wyrośnięte pączki należy delikatnie przekładać do rondla z tłuszczem (nie wrzucać), wyrośniętą stroną do tłuszczu i przykryć rondel pokrywką (strona nie wyrośnięta będzie mogła podrosnąć). Po odwróceniu pączków na drugą stroną nie przykrywa się już rondla.

14. Żeby pączki nie przypalały się w trakcie smażenia można co jakiś czas wrzucać do garnka 2-3 plasterki surowego ziemniaka (ziemniaki dokładnie osuszcie ręcznikiem papierowym, żeby nie było na nich wody).

15. Usmażone pączki należy odsączyć z nadmiaru tłuszczu na papierowym ręczniku lub ligninie.

Zobacz film:  Jak zrobić szybkie pączki?

Nie chcecie przegapić żadnego nowego przepisu? Subskrybujcie mój kanał Przepisy Joli na YouTube (wystarczy kliknąć tutaj: PRZEPISY JOLI NA YOUTUBE )

PORADNIK SMAŻENIA PĄCZKÓW DOSKONAŁYCH

Podobne przepisy

  • Malgorzata
  • 24 lutego 2017
  Odpowiedz

  Paczki zrobiłam prze pyszne.
  Dziękuję.

  • Marta
  • 18 lutego 2017
  Odpowiedz

  Jolu kochana, dziękuję za poradnik o pączkach, właśnie jestem ‘po’ i muszę przyznać ,że stosując sie do Twoich porad, moje pączki wyszły wyśmienite.Pierwszy raz w życiu udały mi sie pączki doskonałe, z obwódką, wyrośnięte, upieczone w środku.Po prostu rewelacja. Ja mam przepis na pączki z ziemniakami, zawsze piekłam z tego przepisu, bo ziemniaki sprawiają że paczki są dłużej świeże, ale nigdy nie czekałam żeby dobrze wyrosły i nie przykrywałam garnku pokrywką, przez co nie były idealne.Teraz jest inaczej,dziękuje Jolu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przepisy Joli
Close Cookmode